Obraz może zawierać: 4 osoby, ludzie stoją i w budynku

Obraz może zawierać: 3 osoby, ludzie stoją i w budynkuRaz w roku podczas Eucharystii ma miejsce jeden z ciekawszych obrzędów. Po końcowej modlitwie kapłan zapala dwie specjalne świece. Następnie przygotowuje wiernych do udziału w specjalnym błogosławieństwie przemawiając: przez wstawiennictwo św. Błażeja, niech Pan Bóg Bóg zachowa cię od chorób gardła i od wszelkiego zła..
Po błogosławieństwo wierni najczęściej podchodzą do stopni ołtarza. Kapłan nie tylko wypowiada stosowne słowa, ale i dotyka gardeł dwiema świecami. Warto sobie w tym dniu szczególnie uświadomić moc wiary, która decyduje o skuteczności sakramentaliów, a do których Kościół zalicza błogosławienie gardeł. Są to znaki umacniające w nas łaski otrzymane w sakramentach i lepiej przygotowujące do ich przyjęcia.
Dlatego mimo, iż niedziela znosi wspomnienie Św. Błażeja w dniu dzisiejszym po Mszy św. O godz 7.00 i 12.00 miało miejsce takie błogosławieństwo.