Obraz może zawierać: 1 osoba, stoi i na zewnątrz

Obraz może zawierać: 3 osoby, uśmiechnięci ludzie, ludzie siedzą i na zewnątrz

6 stycznia w Uroczystość Objawienia Pańskiego, ulicami Moniek po raz kolejny przeszedł Orszak Trzech Króli. Ponownie organizacji podjęli się mieszkańcy Moniek oraz dzieci z monieckich szkół, a wszystko to pod przewodnictwem i opieką ks. Dziekana Wojciecha Wojtacha oraz siostry Moniki ze Zgromadzenia Sióstr Terezjanek.
Orszak wyruszył z kościoła św. Brata Alberta, Chmielowskiego, krótko po zakończeniu mszy świętej.
Poszczególne sceny orszaku to:
Schody przed kościołem św br. Alberta – prezentacja orszaku, przedstawienie Królów z różnych stron świata.
– Dwór Heroda – dom nr 22 przy Alei Niepodległości
– Gospoda – apteka Cefarm przy Alei Niepodległości
– Walka dobra ze złem – Bank Spółdzielczy, ul. Wyzwolenia
– Pasterze – górale, przejście przez Bramę Anielską i Stajenka Betlejemska – parking za kościołem M.B. Częstochowskiej.
W orszakowym scenariuszu mogliśmy znaleźć wiele odniesień do nauczania Ojca Świętego Jana Pawła II, rozpoznać tytuły jego książek, encyklik, adhortacji, a także fragmenty najbardziej znanych kazań i wypowiedzi. Wszystkim dziękujemy za udział i pomoc w organizacji orszaku.

Zarówno zdjęcia jak i filmy z całego orszaku możemy odnaleźć na portalu e-monki.pl

link do zdjęć: http://www.e-monki.pl/images/orszak/index.html