Nabożeństwa

Niedziela:
07:00; 09:00; 10:30; 12:00; 18:00
Święto:
07:00; 9:00; 18:00
Dzień powszedni:
07:00; 18:00

Sakrament pojednania

Niedziela:

podczas każdej Mszy Świętej

Dzień powszedni:

15 minut przed każdą Mszą Świętą

Kancelaria

Dzień powszedni:
8,00 – 9,00 i 16,30 – 17,30.
Sobota i niedziela:
nieczynna

Facebook

Aktualności

 

Obraz może zawierać: 8 osób, uśmiechnięci ludzie

Obraz może zawierać: 3 osoby, tłum

 6 grudnia po mszy św. roratniej odwiedził nas prawdziwy św Mikołaj, biskup Miry. Rozmawiał z dziećmi, słuchał zaśpiewanych piosenek i wierszy a następnie po kilku pytaniach konkursowych rozdał dzieciom prezenty. zdjęcia z rorat i wizyty Mikołaja na stronie facebookowej.

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, tabela i w budynku

Obraz może zawierać: 1 osoba, stoi i w budynkuAdwent to czas oczekiwania na narodziny Chrystusa, jak również na paruzję, czyli powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów. Zgodnie ze zwyczajem w świątyni umieszczony jest wieniec adwentowy wraz z czterema świecami  w poszczególne niedziele adwentu. W centrum umieszczona jest także świeca, symbolizująca Maryję, którą zapala się podczas Mszy św. roratnich. msze takie w naszej parafii odbywają się w każdy wtorek i czwartek o godz. 18.00 oraz w sobotę o godz. 6.30. Na Mszę zaproszeni są wierni, którzy przynoszą lampiony, (szczególnie zapraszamy dzieci), by razem z Maryją wspólnie oczekiwać przyjścia Pana. zdjęcia z 6 grudnia ze mszy św. roratniej i z wizyty św. Mikołaja na stronie facebookowej.

Znalezione obrazy dla zapytania orszak trzech króli wielbłądWygrajmy wielbłąda!

Trwają przygotowania do kolejnego Orszaku Trzech Króli. Zanim się odbędzie jest szansa na uatrakcyjnienie orszaku i wygranie… wielbłąda. Zobacz jak głosować !

Fundacja Orszak Trzech Króli prowadzi konkurs, w którym nagrodą główną jest prawdziwy, żywy wielbłąd. Weźmie on udział w orszaku w jednej z miejscowości w Polsce, która otrzyma najwięcej głosów internautów. Wystarczy wejść pod podany link, wpisać: Mońki, podać swój adres e-mail, zaakceptować regulamin i zagłosować. Na swoją skrzynkę mailową otrzymamy formularz do głosowania. Każdy adres mailowy to 1 głos na nasze miasto.

Orszak Trzech Króli to wielkie jasełka uliczne organizowane w wielu miastach naszej Ojczyzny i za granicą. W Mońkach odbył się po raz pierwszy 6 stycznia 2018 r. Już teraz trwają przygotowania do orszaku, który przejdzie ulicami Moniek 6 stycznia 2019r. Zachęcamy do udziału, ale przede wszystkim do wsparcia organizatorów poprzez udział w internetowym głosowaniu! Oprócz wielbłąda, do wygrania korony dla uczestników i słodycze dla dzieci, wiec warto zagłosować.

Zachęcamy do głosowania, razem przy ogromnym zasięgu akcji i tak wielu użytkownikach Internetu Mońki mają szansę na wygraną. Zatem do dzieła! Głosujemy pod poniższym linkiem:
http://orszak.org/

 
ORSZAK.ORG
 
 tekst z portalu e-mońki

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie stoją i w budynku

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie stoją, tłum i na zewnątrz

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, tłum, niebo i na zewnątrz

W 100 – lecie odzyskania Niepodległości przez Polskę, o godz. 12.00 w naszym Kościele odbyła się uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny. Mszę św. poprzedził apel na placu przed kościołem, gdzie w ciszy przy biciu dzwonów kościelnych uczczeni zostali polegli w obronie naszej Ojczyzny. Następnie wszyscy odśpiewali hymn narodowy w całości, po czym udali się na Mszę św. do Kościoła. W uroczystościach brały udział władze państwowe, samorządowe, powiatowe, gminne, księża, wojsko, służby mundurowe, strażacy, policja, poczty sztandarowe, harcerze, służba ołtarza i wierni. Po mszy św. dalsza cześć uroczystości odbyła się w centrum naszego miasta gdzie został poświęcony obelisk upamiętniający wydarzenie z 1918 roku. Więcej zdjęć z uroczystości na naszej stronie facebookowej. 

 

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie stoją i na zewnątrz

Obraz może zawierać: 3 osoby, ludzie stoją

W Uroczystość Wszystkich Świętych i w dzień wspomnienia wszystkich wiernych zmarłych, wyruszyliśmy
w procesji z modlitwą różańcową na nasz cmentarz parafialny i 1 listopada na cmentarz miejski. Wspominaliśmy księży, siostry zakonne posługujące w naszej parafii i wszystkich zmarłych parafian spoczywających na monieckich cmentarzach. W dzień zaduszny o godz. 12.00, odprawiona została Msza Św.
w intencji zmarłych z naszych rodzin. zdjęcia z procesji na naszej stronie facebookowej.

Obraz może zawierać: 2 osoby, ślub i w budynku

Obraz może zawierać: 4 osoby, w budynku

Obraz może zawierać: 2 osoby, ludzie stoją, ludzie siedzą i w budynku

29 października w naszej świątyni na zaproszenie naszego proboszcza ks. Wojciecha Wojtacha, gościła TV Trwam, która transmitowała Mszę św. w intencji misji w ramach Tygodnia Misyjnego „Pełni Ducha i posłani”. Była to też możliwość spotkania Rodzin Radia Maryja i środowisk misyjnych. Mszy przewodniczył metropolita białostocki ks. Abp Tadeusz Wojda, obecni byli księża odpowiedzialni za misje w naszej Ojczyźnie, m. in. Ojciec Kazimierz Szymczycha, ojcowie Redemptoryści w osobie Ojca Tadeusza Rydzyka i Ojca Dawida, księża goście, siostry zakonne, parafianie, mieszkańcy Moniek i goście z różnych parafii diecezji i nie tylko. Mszę poprzedziła inscenizacja misyjna przedstawiona przez dzieci, przygotowane przez siostrę Monikę i rodziców.  Zdjęcia zamieścimy w najbliższym czasie na stronie facebookowej.

film z uroczystości:

 

Obraz może zawierać: 9 osób, ludzie stoją i w budynku

Zapraszamy do obejrzenia filmu z koncertu papieskiego 14.10.2018 r., który przekazał Pan Rafał Supiński, poniżej link do koncertu (z facebooka)

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1965610946849479&id=100002017796471

 
 
 
 
 

 

Obraz może zawierać: 9 osób, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją, ślub i w budynku

Obraz może zawierać: 6 osób, ludzie stoją i w budynku

Msza św. z udziałem dzieci w niedzielę misyjną. Dziękujemy siostrze Monice za przygotowanie dzieci. Cały program będzie można zobaczyć jeszcze raz 29 października podczas Mszy św. wieczornej z udziałem Tv Trwam.

Obraz może zawierać: 5 osób, ludzie stoją

Obraz może zawierać: 4 osoby, ludzie stoją i w budynku

W dniu dzisiejszym 14 października, podobnie jak w ubiegłym roku odbył się koncert papieski. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w to dzieło, by uczcić Wielkiego Polaka, Świętego papieża Jana Pawła II. Zwieńczeniem koncertu był apel jasnogórski o 21.00. Zdjęcia z koncertu i apelu na stronie facebookowej parafii.

Obraz może zawierać: na zewnątrz

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie stoją, tłum, niebo i na zewnątrz

13 października rozpoczęły się kolejne biegi papieskie wraz z memoriałem +ks. Henryka Mirona. Jak co roku biegi poprzedziła modlitwa prowadzona przez ks. Proboszcza, następnie wystąpiły dzieci przygotowane przez siostrę Monikę.

Jak co roku w biegach startują dzieci i młodzież z Moniek oraz goście z województwa a nawet z całej Polski. Początek o godz 11. 00 wszystkich serdecznie zapraszamy. Zdjęcia na naszej stronie facebookowej.