Nabożeństwa

Niedziela:
07:00; 09:00; 10:30; 12:00; 18:00
Święto:
07:00; 9:00; 18:00
Dzień powszedni:
07:00; 18:00

Sakrament pojednania

Niedziela:

podczas każdej Mszy Świętej

Dzień powszedni:

15 minut przed każdą Mszą Świętą

Kancelaria

Dzień powszedni:
8,00 – 9,00 i 16,30 – 17,30.
Sobota i niedziela:
nieczynna

Facebook

Aktualności

Obraz może zawierać: 3 osoby, ludzie stoją i w budynku

Obraz może zawierać: 3 osoby, ludzie stoją i w budynku

Wielki Piątek, dzień męki i śmierci Chrystusa. W tym dniu nie ma Mszy św., natomiast czytamy mękę Pańską i adorujemy krzyż. Wcześniej kapłan leży „krzyżem” by uświęcić dzień męki Chrystusa. Na krzyżu dokonało się nasze zbawienie. Niech ten symbol naszej wiary nieustannie przypomina nam jak wielką miłością obdarzył nas Chrystus, który go przyjął chcąc zgładzić grzech i śmierć, wyrwać nas z grzechu i obdarzyć nas niebem.
Po skończonej liturgii Najświętszy Sakrament przenosi się do symbolicznego grobu z odkrytą figurą Chrystusa a monstrancję przykrywa się białym welonem.

 

Obraz może zawierać: 1 osoba

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba

W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę o godz. 8.00 gromadziliśmy się na tzw. Ciemnej Jutrzni, czyli na modlitwie brewiarzowej o specjalnej, dostosowanej do dni Triduum, treści. Jest to nasz wyraz czuwania z Chrystusem, szukaniem Go, zgodnie ze starożytną myślą monastyczną, dla której odmawianie oficjum było przede wszystkim szukaniem Boga.

Obraz może zawierać: w budynku

Obraz może zawierać: 2 osoby, ludzie stoją i w budynku

Po skończonej Mszy św. Wieczerzy Pańskiej Najświętszy Sakrament przenosi się do tzw. ciemnicy, gdzie jest przechowywany i adorowany do Liturgii Wielkiego Piątku. W Wielki Piąte nie ma Mszy św., jest natomiast Liturgia z Adoracją Krzyża i komunią św., która konsekrowana jest podczas Mszy Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek

Obraz może zawierać: 1 osoba, stoi i w budynku

Obraz może zawierać: 4 osoby, ludzie stoją

W imieniu wszystkich księży pracujących w naszej parafii z serca dziękujemy za każde piękne życzenia w dniu naszego święta. Dobro wyświadczone drugiemu człowiekowi zawsze wraca z podwojoną siłą. Dziękujemy za każde dobre słowo skierowane do nas, za kwiaty a przede wszystkim za każdą tak bardzo nam potrzebną modlitwę. Razem wzrastajmy i razem budujmy to co piękne i potrzebne, by każdy w naszej parafii czuł się jak w domu.

Obraz może zawierać: 9 osób, uśmiechnięci ludzie, w budynku

Obraz może zawierać: 10 osób, ludzie siedzą i w budynku

Miło jest nam zakomunikować, iż grono ministrantów w naszej parafii zostało poszerzone o 11 nowych ministrantów, którzy zostali wyświęceni i przyjęci do grona podczas Mszy św, Wieczerzy Pańskiej. Życzymy tym chłopcom wytrwałości i owocnej służby przy ołtarzu.

 

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie siedzą i ludzie jedzą

Obraz może zawierać: 5 osób, ludzie stoją i w budynku

Wielki Czwartek to dzień, który upamiętnia ustanowienie sakramentu eucharystii i kapłaństwa. Pan Jezus w tym dniu spożył Ostatnią Wieczerzę ze swoimi uczniami i obmył im nogi.Dzisiaj w naszym kościele odbyła się Msza Wieczerzy Pańskiej, podczas której odbył się obrzęd obmycia nóg dwunastu mężczyznom. 
Dzisiaj także po Mszy św. Najświętszy Sakrament został przeniesiony do Ciemnicy, gdzie możemy Go adorować do jutrzejszego Nabożeństwa Męki Pańskiej.

Obraz może zawierać: tekst

Miło nam zakomunikować, że nasza asysta ministrantów seniorów została wyróżniona w Archidicezjalnym konkursie asyst liturgicznych organizowanym przez nasze Seminarium Duchowne. Nagrodę w imieniu wszystkich odebrał ceremoniarz asysty Pan Krzysztof Czerech. Gratulujemy i życzymy dalszej tak wspanialej posługi przy ołtarzu.

 

Obraz może zawierać: 2 osoby, ludzie stoją i dziecko

Obraz może zawierać: 27 osób, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją i w budynku

W dniu dzisiejszym podczas Mszy św. o godz. 12.00 gościliśmy w naszej parafii Ks. bp Henryka Ciereszko, który ustanowił i wyświęcił nowych lektorów. Lektorzy przez 3 miesiące przygotowywali się do tego, by mogli czytać Słowo Boże a tym samym czynnie uczestniczyć w Eucharystii. gratulujemy i życzymy wielu łask Bożych w tej pięknej i ważnej posłudze. link do zdjęć na stronie facebookowej

 

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, tłum, drzewo, niebo i na zewnątrz

Obraz może zawierać: 4 osoby, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją

W niedzielę palmową o godzinie 15.00 odbyła się inscenizowana droga krzyżowa ulicami naszego miasta. Droga Krzyżowa rozpoczęła się przy naszej parafii, natomiast zakończyła w parafii świętego brata Alberta. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie drogi krzyżowej, zarówno aktorom jak i wszystkim uczestnikom. Zdjęcia i filmy można oglądać na stornie facebookowej parafii lub niedługo na portalu e-monki. 

 

Obraz może zawierać: 1 osoba, w budynku

Obraz może zawierać: 3 osoby, ludzie stoją, tłum i w budynku

07.04.2019, po mszy świętej wieczornej odbył się w naszej parafii koncert pasyjny w wykonaniu studentów Uniwersytetu Muzycznego w Białymstoku, naszej scholi dorosłych i dzieci. Dziękujemy za piękne wykonanie utworów, za przygotowanie i chęć zaprezentowania się w naszej świątyni. wiecej zdjęć na stonie facebookowej parafii