Jacek Ingielewicz

Obraz może zawierać: 3 osoby, ludzie stoją i w budynku

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba i w budynku

Nasza grupa Gloriosa Trinita uczestniczy w rekolekcjach w Kruklankach. Rekolekcje prowadzi ks. Proboszcz Wojciech Wojtach. Życzymy wielu owoców i przeżyć duchowych.

Obraz może zawierać: 1 osoba, na zewnątrz

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, tłum, ślub i na zewnątrz

Boże Ciało – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, obchodzimy co roku w czwartek, 60 dni po Wielkanocy. W całej Polsce wiąże się z uroczystą procesją, która zatrzymuje się kolejno przy czterech ołtarzach. To manifestowanie swojej wiary i dziękczynienie za wielki dar od Chrystusa jakim jest możliwość przyjmowania Jego Ciała i dziękczynienia za Eucharystię.

Po mszy świętej w kościele Św. Brata Alberta Chmielowskiego ruszyła procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy ustawionych przy ulicach: Aleja Wojska Polskiego (Sklep Pod Gajem), Tysiąclecia (Przedszkole Bajeczka), Juliusza Słowackiego (Urząd Miejski), parking przed kościołem M.B. Częstochowskiej. Zapraszamy do odwiedzania naszej strony facebookowej oraz obejrzenia filmów i zdjęć z procesji z zaprzyjaźnionych portali e-monki oraz infomonki.

Obraz może zawierać: 2 osoby, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ślub i w budynku

18 czerwca 2019 r. ksiądz Prałat Tadeusz Horosz obchodził 50- lecie święceń kapłańskich. Z tej racji o 17:00 została odprawiona uroczysta Msza święta, w której uczestniczyli ksiądz Abp senior Edward Ozorowski, ksiądz Abp gdański Leszek Sławoj Głódź, ksiądz Abp diecezji mińsko-mohylewskiej Tadeusz Kondrusiewicz, kapłani naszej Archidiecezji, kapłani goście i wierni. Życzymy jubilatowi wielu łask Bożych w dalszym życiu kapłańskim.

Obraz może zawierać: 2 osoby

Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w pieszej pielgrzymce do Różanegostoku, która wyruszy już w najbliższy piątek o godz. 10 z kościoła pw. Brata Alberta Chmielowskiego w Mońkach.
Zapisy w kancelarii albo u ks. Gawła. Koszt – 20 zł.
Prosimy, by nie zwlekać do ostatniej chwili z zapisami, tak by nie trzeba było zajmować się nimi na trasie…
Bagaże, z których skorzystamy podczas noclegów, przynosimy we czwartek do salek przy plebanii w godz. 19:00 – 19:30.
Więcej info w wiadomościach prywatnych i u ks. Gawła.

Obraz może zawierać: 10 osób, buty i w budynku

Obraz może zawierać: 6 osób, uśmiechnięci ludzie, dziecko

W sobotę, 15.06, nasza schola dziecięca „Gloria” zajęła PIERWSZE miejsce w XXXI Katolickim Festiwalu Pieśni Liturgicznej i Piosenki Religijnej, który odbył się w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej przy ul. Kościelnej Białymstoku.
Festiwal ma zasięg ogólnodiecezjalny, więc tym bardziej cieszy sukces młodych, utalentowanych śpiewaków.
Gratulujemy i zapraszamy na koncert laureatów festiwalu, który będzie miał miejsce w uroczystość Bożego Ciała (20.06) o godz. 16:00 w Amfiteatrze przy Operze i Filharmonii Podlaskiej (ul. Odeska 1) w Białymstoku.
Serdeczne podziękowania należą się: p. Beacie Grygo i p. Marcinowi Rzemienieckiemu – na co dzień prowadzącym scholę, p. Urszuli Grygo i zespołowi instrumentalnemu – za włączenie się w przygotowania do festiwalu i wzięcie w nim udziału oraz Drogim Rodzicom scholistów – za wszelkie zaangażowanie i poświęcanie swojego czasu

Obraz może zawierać: 5 osób, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją, ślub i w budynku

Obraz może zawierać: 1 osoba, tłum, ślub, drzewo, niebo i na zewnątrz

9 maja w niedzielę podczas mszy św. o godzinie 10:30 miało miejsce uroczyste przyjęcie pierwszej komunii świętej przez dzieci z naszej parafii. Mszę świętą odprawił i po raz pierwszy dzieciom komunii udzielił ksiądz proboszcz. Życzymy dzieciom aby Pan Jezus zawsze obecny był w ich sercach i by zawsze chętnie to serce udostępniali dla Niego.

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba i w budynku

Obraz może zawierać: 5 osób, ludzie stoją i w budynku

19 maja 2019r. o godz. 18.00,  nasza młodzież parafialna z rąk Ks. Abpa Tadeusza Wojdy przyjęła Sakrament bierzmowania. Życzymy młodzieży, by Duch Święty umocnił ich w mężnym wyznawaniu wiary a owoce i dary, które otrzymały, przyczyniły się do umocnienia ich w pielgrzymowaniu ku niebu. do sakramentu bierzmowania przystąpiło 117 osób.

Obraz może zawierać: 20 osób, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją

Obraz może zawierać: 3 osoby, ludzie stoją i w budynku

19 maja podczas Mszy św. o godz. 10.30 dzieci, które 9 czerwca przystąpią do pierwszej komunii świętej odnowiły przyrzeczenia chrzcielne. Wyrzekły się szatana i wyznały wiarę. To kolejny etap  w przygotowaniu dzieci do przyjęcia Pana Jezusa do serc.

Obraz może zawierać: 3 osoby, ludzie stoją, ślub i w budynku

12 maja podczas mszy świętej o godz 10.30 dzieci klas IV świętowały pierwszą rocznicę komunii świętej, pamiątkę pięknego i bardzo ważnego wydarzenia w ich życiu. Rok temu dzieci po raz pierwszy w życiu mogły do swoich serc przyjąć Pana Jezusa. Dzisiejsza msza święta to dziękczynienie, za dar Eucharystii, dar obecności Pana Jezusa w ich sercach.

Obraz może zawierać: 2 osoby, ludzie stoją, drzewo, dziecko i na zewnątrz

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie stoją, tłum i na zewnątrz

12.05 przypadła 3 rocznica poświęcenia pomnika św. Jana Pawła II przy naszej parafii. Z tej racji przed mszą świętą o godz 9.00 kapłani, ministranci i wierni zgromadzili się przy pomniku, aby złożyć świeże kwiaty i zapalić znicze pamięci. Została też odmówiona modlitwa o wstawiennictwo papieża rodaka nad naszą parafią i odśpiewana ulubiona pieśń papieża czyli ,,Barka,,