Nabożeństwa

Niedziela:
07:00; 09:00; 10:30; 12:00; 18:00
Święto:
07:00; 9:00; 18:00
Dzień powszedni:
07:00; 18:00

Sakrament pojednania

Niedziela:

podczas każdej Mszy Świętej

Dzień powszedni:

15 minut przed każdą Mszą Świętą

Kancelaria

Dzień powszedni:
8,00 – 9,00 i 16,30 – 17,30.
Sobota i niedziela:
nieczynna

Facebook

Jacek Ingielewicz

 

Obraz może zawierać: tabela i w budynku

Obraz może zawierać: 2 osoby, w budynku

14 lutego po Mszy św. wieczornej w naszej parafii miał miejsce tzw. ,,różaniec dla zakochanych,, organizowany przez mężczyzn z ruchu ,,Gloriosa Trynita,,. Brały w nim udział oczywiście żony wspólnie modląc się o umocnienie ich miłości małżeńskiej. Wcześniej podczas mszy św. zostały odnowione przyrzeczenia małżeńskie. Mszę, różaniec i konferencje podczas mszy i przed różancem poprowadził ks. Jacek. 

Obraz może zawierać: 4 osoby, ludzie stoją i w budynku

Obraz może zawierać: 3 osoby, ludzie stoją i w budynkuRaz w roku podczas Eucharystii ma miejsce jeden z ciekawszych obrzędów. Po końcowej modlitwie kapłan zapala dwie specjalne świece. Następnie przygotowuje wiernych do udziału w specjalnym błogosławieństwie przemawiając: przez wstawiennictwo św. Błażeja, niech Pan Bóg Bóg zachowa cię od chorób gardła i od wszelkiego zła.. 
Po błogosławieństwo wierni najczęściej podchodzą do stopni ołtarza. Kapłan nie tylko wypowiada stosowne słowa, ale i dotyka gardeł dwiema świecami. Warto sobie w tym dniu szczególnie uświadomić moc wiary, która decyduje o skuteczności sakramentaliów, a do których Kościół zalicza błogosławienie gardeł. Są to znaki umacniające w nas łaski otrzymane w sakramentach i lepiej przygotowujące do ich przyjęcia.
Dlatego mimo, iż niedziela znosi wspomnienie Św. Błażeja w dniu dzisiejszym po Mszy św. O godz 7.00 i 12.00 miało miejsce takie błogosławieństwo. 

Obraz może zawierać: 1 osoba

NABOŻEŃSTWO PIĘCIU PIERWSZYCH SOBÓT Miesiąca, czyli wynagrodzenie Niepokalanemu Sercu Maryi. 
13 lipca 1917 r. W fatimie Matka Boża powiedziała: „Widzieliście piekło, do którego idą dusze biednych grzeszników. Bóg chce je uratować, Bóg chce rozpowszechnić na świecie nabożeństwo do mego Niepokalanego Serca. Jeżeli uczyni się to, co wam powiem, wielu zostanie przed piekłem uratowanych i nastanie pokój na świecie”.
10 grudnia 1925 r. siostrze Łucji objawia się Maryja z Dzieciątkiem i pokazała jej cierniami otoczone serce.
Dzieciątko powiedziało: “Miej współczucie z Sercem Twej Najświętszej Matki, otoczonym cierniami, którymi niewdzięczni ludzie je wciąż na nowo ranią, a nie ma nikogo, kto by przez akt wynagrodzenia te ciernie powyciągał”.Maryja powiedziała:“Córko moja, spójrz, Serce moje otoczone cierniami, którymi niewdzięczni ludzie przez bluźnierstwa i niewierności stale ranią. Przynajmniej ty staraj się nieść mi radość i oznajmij w moi m imieniu, że przybędę w godzinie śmierci z łaskami potrzebnymi do zbawienia do tych wszystkich, którzy przez pięć miesięcy w pierwsze soboty odprawią spowiedź, przyjmą Komunię świętą, odmówią jeden Różaniec i przez piętnaście minut rozmyślania nad piętnastu tajemnicami różańcowymi towarzyszyć mi będą w intencji zadośćuczynienia”.

Dlatego wsłuchując się w słowa Maryi i Dzieciątka Jezus chcemy odpowiedzieć na te wezwania i zaprosić w każdą 1 sobotę miesiąca po mszy o godz. 18.00 na takie nabożeństwo, aby wynagrodzić Niepokalanemu Sercu Maryi za wszystkie zniewagi i wyprosić u jej Syna nawrócenie światu i sobie samym. Zapraszamy

Obraz może zawierać: 14 osób, ludzie stoją i w budynku

Obraz może zawierać: 13 osób, ludzie stoją, na zewnątrz i w budynku

Dzisiaj 20.02.2019r. po mszy o godz 12.00 odbył się koncert kolęd w wykonaniu naszej scholi Gloria. Dzięki Panu Rafalowi Supińskiemu, możemy zobaczyć zdjęcia i film z koncertu. Dochód z koncertu przeznaczony będzie na warsztaty muzyczne naszej scholi w Toruniu.
Link do zdjęć: https://drive.google.com/…/1NgEeYj6WPeKywQZPP31c0DF3iZycB4o…
Link do filmu: https://youtu.be/aE6ScrGZTP4

Obraz może zawierać: 2 osoby, ludzie siedzą i w budynku

13 stycznia o godz. 19.00 w naszym kościele odbył się koncert kolęd ,,Kolęda z Gwiazdą” pod patronatem Burmistrza Moniek i Monieckiego Ośrodka Kultury. Wystąpiła Gabriela Gąsior i zespół Holy Noiz. Więcej zdjęć na stronie facebookowej.

Obraz może zawierać: 1 osoba, stoi i na zewnątrz

Obraz może zawierać: 3 osoby, uśmiechnięci ludzie, ludzie siedzą i na zewnątrz

6 stycznia w Uroczystość Objawienia Pańskiego, ulicami Moniek po raz kolejny przeszedł Orszak Trzech Króli. Ponownie organizacji podjęli się mieszkańcy Moniek oraz dzieci z monieckich szkół, a wszystko to pod przewodnictwem i opieką ks. Dziekana Wojciecha Wojtacha oraz siostry Moniki ze Zgromadzenia Sióstr Terezjanek.
Orszak wyruszył z kościoła św. Brata Alberta, Chmielowskiego, krótko po zakończeniu mszy świętej.
Poszczególne sceny orszaku to:
Schody przed kościołem św br. Alberta – prezentacja orszaku, przedstawienie Królów z różnych stron świata. 
– Dwór Heroda – dom nr 22 przy Alei Niepodległości 
– Gospoda – apteka Cefarm przy Alei Niepodległości
– Walka dobra ze złem – Bank Spółdzielczy, ul. Wyzwolenia 
– Pasterze – górale, przejście przez Bramę Anielską i Stajenka Betlejemska – parking za kościołem M.B. Częstochowskiej.
W orszakowym scenariuszu mogliśmy znaleźć wiele odniesień do nauczania Ojca Świętego Jana Pawła II, rozpoznać tytuły jego książek, encyklik, adhortacji, a także fragmenty najbardziej znanych kazań i wypowiedzi. Wszystkim dziękujemy za udział i pomoc w organizacji orszaku.

Zarówno zdjęcia jak i filmy z całego orszaku możemy odnaleźć na portalu e-monki.pl

link do zdjęć: http://www.e-monki.pl/images/orszak/index.html

Znalezione obrazy dla zapytania nowy rok 2019

Wszystkim przyjaciołom i wiernym naszej parafii, życzymy wieku łask Bożych w Nowym 2019 roku, dużo radości i miłości, niech spełniają się marzenia i te życiowe oraz te duchowe. Szczęśliwego nowego roku od księży z naszej parafii.
Czy uczestnictwo we Mszy Świętej 1 stycznia jest obowiązkowe?
Obchodzona 1 stycznia uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki jest świętem nakazanym, w związku z tym wierni są zobowiązani uczestniczyć we Mszy Świętej i powstrzymać się od wykonywania zajęć, które utrudniają oddawanie czci Bogu. Dlaczego tego dnia za publiczne odmówienie hymnu „Przyjdź, Duchu Święty” (Veni Creator) można uzyskać odpust zupełny. Zapraszany do Świątyni.

Informujemy, iż porządek kolędy na rok 2019 dostępny jest w zakładce „kancelaria – kolęda” lub na stronie facebookowej parafii

Obraz może zawierać: 8 osób, ludzie stoją i w budynku

Obraz może zawierać: 2 osoby, ludzie stoją i w budynku

W Uroczystość Narodzenia Pańskiego, przed Pasterką odbył się koncert kolęd w wykonaniu scholi dziecięcej „Gloria” oraz scholi młodzieżowej „Błogosławieni”. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w koncert oraz parafianom, którzy licznie zgromadzili się w Kościele. Więcej zdjęć oraz dwa filmiki z koncertu na stronie facebookowej parafii

Obraz może zawierać: choinka i na zewnątrz

Wszystkim parafianom życzymy błogosławionych świąt Narodzenia Pańskiego, wielu Łask Bożych  w tym świętym czasie świat. Niech Jezus, który się narodził w stajence, narodzi się także w naszych sercach, niesie pokój, rozwija miłość i pogłębia wiarę. Niech nowonarodzone Dzieciątko Błogosławi Wam i Waszym rodzinom.
Życzenia składają: ks. Proboszcz wraz z księżmi wikariuszami oraz księdzem seniorem.