Nabożeństwa

Niedziela:
07:00; 09:00; 10:30; 12:00; 18:00
Święto:
07:00; 9:00; 18:00
Dzień powszedni:
07:00; 18:00

Sakrament pojednania

Niedziela:

podczas każdej Mszy Świętej

Dzień powszedni:

15 minut przed każdą Mszą Świętą

Kancelaria

Dzień powszedni:
8,00 – 9,00 i 16,30 – 17,30.
Sobota i niedziela:
nieczynna

Facebook

Jakub Szpyruk

W sobotę, 15 września, trzydziestoosobowa grupa ministrantów wyruszyła na podbój parku linowego w Jeronikach. Wszyscy odważnie przebrnęli przez wymyślne przeszkody, a trzeba zaznaczyć, że trasy nie należały do najłatwiejszych… w ten sposób rozpoczęliśmy kolejny rok formacyjny. Serdecznie zachęcamy do wstąpienia w nasze szeregi – każdy czas jest dobry, by zacząć służyć Bogu przy ołtarzu 

W tym dniu dziękujemy za dar Eucharystii i Komunii św. oraz manifestujemy nasza wiarę wychodząc na ulicę z Najświętszym Sakramentem.

Uroczystość Bożego Ciała została ustanowiona w 1246 r. przez biskupa diecezji Liège, Roberta ze względu na objawienia św. Julianny z Cornillon, augustianki. W roku 1246 odbyła się pierwsza procesja eucharystyczna. Nieco później, z powodu cudu podczas Mszy świętej uroczystość została rozszerzona na cały Kościół katolicki. Cud ten wydarzył się w Bolsenie we Włoszech. Pewien kapłan odprawiając Mszę św. wątpił o prawdziwej i rzeczywistej obecności Ciała i Przenajdroższej Chrystusowej Krwi obecnymi pod postacią chleba i wina. Wtedy z poświęconej Hostii wytrysła Krew Przenajświętsza tak obficie, że zrosiła cały korporał. Zawiadomiony o tym cudzie papież Urban IV, który przebywał wówczas w pobliskim mieście Orvieto, zabrał ten święty korporał i potwierdziwszy cud ustanowił święto Bożego Ciała w całym Kościele.
Zdjęcia z uroczystości można obejrzeć na portalu e-monki. pl
http://www.e-monki.pl/index2.php?idmodyf=3025

 

„Uroczysty dzień komunii…” Wczoraj dzieci z naszej parafii po raz pierwszy w życiu przyjęły Pana Jezusa do swoich serduszek. Życzymy, aby Chrystus zawsze był obecny w ich życiu, Błogosławił im, i prowadził w drodze do świętości.

29.04.2018 w naszej parafii ks Abp Tadeusz Wojda udzielił naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Do sakramentu przystąpiło 67 osób. Niech Duch Święty umocni naszą młodzież w wierze a Jego dary sprawią, że będą gorliwymi katolikami. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego pięknego wydarzenia. LINK

Zdjęcie użytkownika Parafia Matki Boskiej Częstochowskiej i św. Kazimierza w Mońkach.

Wszystkim parafianom oraz gościom pragniemy życzyć błogosławionych świąt Zmartwychwstania Pańskiego


W niedzielę Palmowa jak każdego roku poświęciliśmy palmy oraz odbył się konkurs palm. Tego dnia w Mońkach odbyła się kolejna droga krzyżowa która rozpoczęła się w parafii św. Brata Alberta i  przeszła ulicami naszego miasta, zakończyła się ona pod naszym kościołem w drodze krzyżowej wzięło udział około 1000 osób. Wszystkim zaangażowanym oraz tym którzy przyszli przeżyć z nami to wydarzenie serdecznie dziękujemy. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć oraz krótkich filmów z tych wydarzeń.

droga krzyżowa: ZDJĘCIA  FILM

niedziela palmowa : ZDJĘCIA     FILM

 

Rozpoczynamy Wielki Post – czas pokuty i refleksji nad Męką Chrystusa oraz nad jego śmiercią. Zapraszamy serdecznie na nabożeństwa pasyjne w naszym kościele parafialnym: – Droga Krzyżowa – piątki godz. 17:15 (dla dzieci we wtorki o 17:15) – Gorzkie Żale – środy i soboty po Mszy św. o godz. 18:00, zaś w niedziele po Mszy św. o godz. 12:00

Zapraszamy na Wieczór Uwielbienia w naszej Parafii. Początek w niedzielę, 11 lutego, po Mszy Świętej o godz. 18.00. Jezus czeka na Ciebie.

Wczoraj (12.01.2018) w ramach kolędowania z gwiazdą w naszej świątyni parafialnej odbył się piękny koncert kolęd w wykonaniu Pani Violi Brzezińskiej i Pana Sławomira Osińskiego (gitarzysty m.in. Zespołu Urszula).